Botanika

Nejčastější otázky

Jak doručujete květiny?

Po Frýdku-Místku, Ostravě a okolí do 50 km rozvážíme květiny naším autem. Do vzdálenějších míst po celé ČR a v zahraniční doručují květiny naši spolehliví partneři, se kterými pravidelně spolupracujeme.

Jak doručujete květiny v zahraničí?

Spolupracujeme s partnerem Fleurop-Interflora, který garantuje doručování květin do celého světa. V dané zemi je Vaše objednávka realizována místním prověřeným květinářstvím.

S jakým předstihem je nutno květiny objednat?

Po ČR doručujeme do 24 hodin, do zahraničí je třeba objednávat 2-3 dny předem. Objednat můžete osobně u nás v květinářství, telefonicky, e-mailem, nebo přímo v našem internetovém obchodě.

Je nutno platit předem?

Ano, Vaše objednávka bude vyřízena po zaplacení. Platit můžete hotově u nás v květinářství nebo převodem na účet.

Je možno doručit kytici hned?

Pokud je Vaše objednávka velmi naléhavá, vždy nás telefonicky kontaktujte. Uděláme všechno pro to, aby byly květiny doručeny co možná nejdříve.

Jak jsou květiny zabaleny?

Standardně jsou baleny v běžném balicím papíru, který se používá v květinářství. V chladném a mrazivém počasí jsou květiny baleny v několika vrstvách, případně papírových kartonech tak, aby nedošlo k jejich poškození chladem.

Je možné dárkové balení květin?

Ano, dárkové balení si můžete si vybrat při objednávání květin. Dárkové balení zahrnuje rovněž stuhy a další floristické doplňky. Cena za dárkové balení je 130 Kč.

Proč musím uvádět telefon na příjemce?

Abychom ho mohli předem kontaktovat a ověřit, zda se nachází na uvedené adrese a dohodnout přesný čas předání květin.

Co když příjemce nezastihnete na dané adrese?

Pokud je to možné, zanecháme květiny na recepci, u kolegů, u sousedů. Pokud to možné není, vezmeme květiny zpět a pokusíme se o opakované doručení v následující den. Vždy se snažíme znovu kontaktovat příjemce a dohodnout se s ním na předání květin. O této situaci informujeme rovněž objednavatele.

Lze květiny doručit anonymně?

Ano, pokud ke kytici nepřidáte Váš osobní vzkaz nebo podpis, zásadně nesdělujeme, od koho jsme objednávku přijali.

Je možno doručit květiny jako překvapení?

Ano, pokud si to výslovně přejete. Při ověřování přítomnosti příjemce na dané adrese uvádíme pouze, že se jedná o zásilku do vlastních rukou.. Pokud si nepřejete žádný telefonický kontakt předem, je nutné, abyste zajistili přítomnost příjemce na uvedené adrese, aby nedošlo ke zbytečným komplikacím s předáním květin.

Můžete doručit květiny také brzy ráno a pozdě večer?

Pokud doručujeme přímo my, tak ano. Můžeme doručit i v čase 6.00-8.00 hod. a 20.00-23.00 hod. (za příplatek). Objednávejte s předstihem alespoň 2 dnů, u našich partnerů musíme ověřit, zda je to možné.

Můžete doručit květiny ve státní svátek?

Pokud doručujeme přímo my, tak ano (za příplatek). Objednávejte s předstihem alespoň 2 dnů, u našich partnerů musíme ověřit, zda je to možné.

Mohu si určit, jaké květy mají v kytici být?

Ano, samozřejmě. Zavolejte nebo napište své přání, rádi Vám vyhovíme. Tento typ kytic doporučujeme objednávat s předstihem, abychom zajistili Vámi požadované květiny.

Jak se přesvědčím, že kytice byla řádně předána?

Pokud si to přejete, můžeme Vám po předání květin poslat SMS s potvrzením, případně fotografii příjemce s kyticí.